Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

Ostatnio dodane

28
sty
2022

Wady i zalety podatku liniowego

Jedną z form rozliczania podatku jest podatek liniowy. To stała wartość opodatkowania, która obecnie wynosi 19%, niezależna od uzyskiwanego dochodu. W przypadku podatku liniowego podatnik nie musi martwić się o przekroczenie progu podatkowego, ponieważ w tym rozwiązaniu taki próg nie istnieje.

Więcej
26
sty
2022

Rozliczanie opakowań w sklepie internetowym

Zgodnie z przepisami z dnia 13 czerwca 2013 roku właściciele sklepów internetowych, którzy prowadzą sprzedaż produktów fizycznych, są zobowiązani do rozliczenia opakowań, które wprowadzili do obrotu. Czas na ich rozliczenie przypada z końcem roku. Wiąże się to z koniecznością wniesienia opłat za opakowania, a w razie nierozliczenia, na przedsiębiorcę mogą spaść dodatkowe kary.

Więcej
24
sty
2022

Limit przychodów w 2022 dla działalności nierejestrowanej

W ostatnim czasie ustawodawca wprowadził nowe rozwiązanie, które ma służyć wsparciu początkujących przedsiębiorców. Jest to instytucja działalności nierejestrowanej. Na jej podstawie można wystawiać faktury za świadczone usługi i nawiązywać legalne współprace bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej, a tym samym bez konieczności podlegania obowiązkowemu ubezpieczeniu.

Więcej
21
sty
2022

Jak określić wielkość przedsiębiorstwa?

W nomenklaturze gospodarczej często stosuje się określenia takie jak mikro, małe przedsiębiorstwa czy też średnie i duże. Co stanowi podstawę takiego nazewnictwa? Czy wytyczną są tutaj generowane obroty lub przychody? A może liczba zatrudnianych pracowników?

Więcej
19
sty
2022

Składki ZUS dla nowych firm, czyli co warto wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko cała gama obowiązków, ale również wiele zobowiązań finansowych. Wśród nich największym obciążeniem jest obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jest nie tylko największe kwotowo, ale również w dużym stopniu niezależne od uzyskiwanych wyników finansowych.

Więcej
14
sty
2022

Mała księgowość - co to takiego?

Niektórzy przedsiębiorcy, którzy prowadzą mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy oraz spełniają kryterium przychodów, mogą skorzystać z prowadzenia księgowości uproszczonej. Jest to tak zwana mała księgowość, która sprowadza się do rejestrowania przychodów i wydatków w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Na czym dokładnie polega mała księgowość i czym się charakteryzuje?

Więcej
12
sty
2022

Limit transakcji gotówkowych w Polskim Ładzie

Polski Ład, czyli program reform głównie gospodarczych, ogłoszony w kwietniu 2021 roku zakłada zmiany nie tylko w sferze podatkowej i funkcjonowania przedsiębiorstw. Jego wpływ rozciąga się również na transakcje z konsumentami, czyli tak zwany sektor B2C. Ustawodawca wprowadził w tym obszarze limit na transakcje gotówkowe.

Więcej
22
gru
2021

Jak ustalić miejsce rezydencji podatkowej?

W celu uniknięcia podwójnego opodatkowania podatnika, który swoje interesy zawodowe realizuje w więcej niż jednym kraju, została powołana do życia instytucja rezydencji podatkowej. Jej ustalenie jest ważne z kilku powodów.

Więcej
21
gru
2021

Jak od nowego roku zmieni się składka zdrowotna dla pracowników i osób zarządzających w spółce?

Ubezpieczenie zdrowotne jest ubezpieczeniem obowiązkowym, aby móc bezpłatnie korzystać z opieki medycznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie, u pracowników naliczana i potrącana jest składka w wysokości 9% jej podstawy, przy czym 7,75% tej podstawy podlega odliczeniu od podatku.

Więcej
21
gru
2021

Kto ponosi odpowiedzialność za nielegalne zatrudnianie pracowników?

  

Więcej