Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

30
lis
2020

Dane osobowe w procesie rekrutacji pracownika

Proces rekrutacji pracownika wymaga wdrożenia różnorodnych procedur, które zgodne są z najnowszymi wytycznymi, które określane są jako RODO. Przecież trzeba poznać kilka danych wrażliwych osoby, która jest rekrutowana. To wymaga odpowiedniego przechowywania i zabezpieczania pozyskanych informacji.

Więcej
25
lis
2020

Zaległość w ZUS wobec pracowników

Obecna sytuacja postawiła przed przedsiębiorcami niezwykle trudne wyzwania, którym powinni sprostać. Zamrożenie gospodarki i wstrzymanie funkcjonowania wielu firm sprawiło, że firmy te stanęły w obliczu poważnych problemów finansowych.

Więcej
24
lis
2020

Zatrudnianie studentów - zasady i korzyści

Zatrudnianie studentów jest praktyką stosowaną już od długiego czasu. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i samych studentów. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele różnorodnych korzyści, a zyskują na nim obydwie strony umowy. Na jakich zasadach odbywa się zatrudnianie studentów i jakie korzyści niesie za sobą?

Więcej
23
lis
2020

Podstawowe informacje o środkach trwałych

Przedsiębiorca, prowadząc działalność gospodarczą, rzeczowe składniki majątku ujmuje w ewidencji środków trwałych. Jednak nie każdy składnik majątku może zostać w niej ujęty.

Więcej
18
lis
2020

Ubezpieczenie KRUS rolnika a jego praca na etacie

Rolnicy, którzy zajmują się swoim gospodarstwem rolnym podlegają obowiązkowym ubezpieczeniom w KRUS, czyli Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jest to odpowiednik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), tyle że przeznaczony dla określonej grupy społeczno-zawodowej. Czy zatem rolnik, który jest ubezpieczony w KRUS może podjąć pracę na etacie?

Więcej
17
lis
2020

Narodziny dziecka a zakończenie zatrudnienia

Narodziny dziecka to sytuacja, która stawia kobietę w pozycji dość uprzywilejowanej, jeżeli chodzi o jej zatrudnienie i regulacje Kodeksu Pracy. Uważa się, że kobieta w ciąży oraz niedługo po porodzie jest objęta szczególną ochroną i należy się jej zapewnienie swoistego poczucia bezpieczeństwa.

Więcej
16
lis
2020

ZUS rusza na kontrole!

Krótki czas procesowania wniosków i dość duża presja, by decyzje zapadały szybko spowodowały, że bardzo wielu przedsiębiorców mogło i skorzystało z pomocy oferowanej przez kolejne uchwalane tarcze. Sytuacja z pierwszą falą ataku wirusa już przycichła. Wakacje były czasem rozluźnienia i odpoczynku od wirusa. Wiele firm odżyło, a przedsiębiorcy odzyskali równowagę.

Więcej
11
lis
2020

Zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych

Obecny rząd od początku swojego urzędowania pracuje nad zmianami systemu podatkowego w Polsce. Zachodzą one stopniowo. Część z nich to modyfikacje, które zalecane są przez Unię Europejską i mają służyć ujednoliceniu rozliczeń, część zaś to zmiany, których celem jest uszczelnienie przepływu podatków. Trwają prace nad zmianami wobec spółek komandytowych.

Więcej
10
lis
2020

Honorowe oddawanie krwi - czy przysługuje za to wolne?

Honorowe oddawanie krwi to w Polsce dość rozpowszechniony zwyczaj. Wiele osób decyduje się na regularne oddawanie krwi i zasilanie banków, które ciągle też tej krwi potrzebują. Każdy dawca w czasie jednej sesji oddaje pół litra. To dużo, nawet jak na wieloletniego dawcę. Taka ilość to poważne osłabienie dla organizmu, dlatego też konieczna jest regeneracja.

Więcej
9
lis
2020

Co to jest faktura uproszczona?

Dokumenty księgowe są bardzo różnorodne. Począwszy do rachunków aż po faktury. Do tego dochodzą wszelkiego typu dokumenty wewnętrzne. Wybór odpowiedniego z nich nie jest kwestią dowolną, zależną od własnych upodobań. To kwestia zgodności dokumentu z transakcją oraz rodzajem prowadzonej działalności, czy też sposobem opodatkowania.

Więcej