Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

21
paź
2020

50% kosztów uzyskania przychodu - komu przysługuje?

Jeszcze do niedawna, 50% kosztów uzyskania przychodu przysługiwało praktycznie wszystkim twórcom zatrudnionym w oparciu o umowę o dzieło. Stosowanie tak wysokich kosztów było rozwiązaniem korzystnym, szczególnie że jest to umowa całkowicie pozbawiona opłat dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie w ZUS.

Więcej
20
paź
2020

4 narzędzia, które przydadzą się nowym przedsiębiorcom

W wypełnionym technologią świecie mało komu nie jest znany slogan there's an app for that (z ang. jest do tego aplikacja). Choć pomoc drugiego człowieka często jest niezastąpiona, to dla wielu zadań i działań powstały programy je usprawniające. W artykule zostały wymienione przydatne dla początkujących przedsiębiorców — ale nie tylko — narzędzia wspomagające prowadzenie firmy.

Więcej
19
paź
2020

JPK_V7 – jak przygotować się na nowe obowiązki?

Nowa struktura pliku kontrolnego - JPK_V7 - zawiera szereg dodatkowych danych, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek indywidualnego oznaczania sprzedaży (tzw. kody GTU).

Więcej
15
paź
2020

Zawiadomienie o przejściu do dużego US

15 października 2020 upływa termin składania zawiadomień o zmianie właściwości urzędu skarbowego dla firm, które spełniły odpowiednie warunki. W zawiadomieniu należy podać informację, jaki będzie właściwy urząd skarbowy po zmianie oraz z jakich okoliczności wynika zmiana.

Więcej
14
paź
2020

Praca w porze nocnej - obowiązki pracodawcy

Niektóre przedsiębiorstwa, dla zachowania płynności i sprawności produkcji zmuszone są do funkcjonowania w trybie zmianowym. Oznacza to, że część pracowników przychodzi na rano, druga część na popołudnie, a trzecia grupa przychodzi w porze nocnej.

Więcej
13
paź
2020

Jak dokonać wpłaty na indywidualny mikrorachunek?

Od 1. stycznia 2020 roku obowiązują pewne zmiany w zakresie opłacania niektórych podatków, które obowiązują podatnika. W ramach tych zmian wprowadzono między innymi indywidualny mikrorachunek dla każdego podatnika. Od tego momentu główne podatki, bo nadal nie wszystkie, należy odprowadzać właśnie na ten numer rachunku.

Więcej
12
paź
2020

Przestój w pracy

Zagadnienie przestoju w pracy wróciło z dużą siłą w ostatnich miesiącach. Początek roku nie był łatwy dla przedsiębiorców, szczególnie końcówka pierwszego kwartału i praktycznie cały drugi. Niektóre firmy przeszły na zdalny tryb pracy, co wymuszało nową organizację zadań i realizowania założonych celów. Niektóre jednak musiały całkowicie zawiesić działalność.

Więcej
7
paź
2020

Jak księgować raty?

Wielu przedsiębiorców decyduje się, by swoją firmę doposażać w systemie ratalnym lub leasingowym. O ile kwestie leasingu są dość jasne, o tyle zakup ratalny rodzi czasem wątpliwości i problemy, głównie w temacie jego księgowania i rozliczania. W przypadku leasingu kwestie rat są jednoznacznie wyjaśnione i to, co można zaksięgować, a co jest zwykłym wydatkiem regulują przepisy.

Więcej
6
paź
2020

Skan faktury - status prawny

Wprowadzone w marcu zmiany w zakresie funkcjonowania firm spowodowały, że pojawiła się konieczność wdrożenia licznych rozwiązań zdalnych. Pracownicy zostali wysłani do domów do pracy zdalnej, kontrahenci zaczęli komunikować się za pomocą urządzeń elektronicznych i połączeń internetowych, a obrót dokumentów zmienił charakter.

Więcej
5
paź
2020

Transakcje łańcuchowe - co to takiego?

Swoboda prowadzenia działalności oraz coraz łatwiejsze kontakty z kontrahentami spoza kraju powodują, że przedsiębiorcy, nie tylko polscy, decydują się na rozszerzenie swojej działalności poza teren własnego kraju. Zjawisko takie obserwowane jest już od dłuższego czasu. Początkowo ograniczyło się ono jednak do nawiązywania stosunków biznesowych wyłącznie z kontrahentami z Unii Europejskiej.

Więcej