Wybierz
Blog Pomoc Kontakt

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

21
wrz
2020

Emerytura 4+ - zasady

Od wielu miesięcy w dyskusjach przewija się temat tak zwanej „emerytury 4+”. Wśród wielu osób pomysł budzi uznanie, wśród innych oburzenie. Jest to z pewnością swego rodzaju gest w kierunku kobiet, które „poświęciły” się wychowaniu dzieci. Niestety, pomysł ten dyskredytuje kobiety, które zdecydowały się łączyć pracę zawodową z wychowaniem dzieci.

Więcej
16
wrz
2020

Co przysługuje rodzicom zatrudnionym na umowę o pracę?

Osoby, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę mają całą serię praw i przywilejów. Lista ta jeszcze bardziej się wydłuża, gdy osoby te stają się rodzicami. Wówczas zyskują prawo do dodatkowych dni urlopu z uwagi na urodzenie dziecka i jego wychowywanie. Do tego też dochodzą dni wolne, które przeznaczone są na opiekę nad dzieckiem w czasie jego choroby.

Więcej
16
wrz
2020

Pracownicze Plany Kapitałowe - druga i trzecia transza

Pracownicze Plany Kapitałowe – czyli nowy system oszczędzania – są w fazie kolejnych etapów wdrażania w firmach. Teraz przyszedł czas na przedsiębiorstwa zatrudniające od 20 do 249 pracowników. Czas na podpisanie umowy o zarządzanie programem kończy się 27 października 2020r. Do 10.11.2020r. firmy będą musiały zgłosić swoich Pracowników do PPK.

Więcej
15
wrz
2020

Wiążąca Informacja Stawkowa - co warto wiedzieć?

Wiążąca Informacja Stawkowa to rozwiązanie wdrożone dopiero niedawno. Jego głównym celem jest wprowadzenie porządku w zakresie stawek podatku VAT od towarów i usług, a jednocześnie ułatwienie przedsiębiorcom prowadzenia rozliczeń podatkowych. WIS ma stanowić swego rodzaju wsparcie dla podatników. Jest to narzędzie, które im samym pozwoli uniknąć ewentualnych błędów czy niejasności w rozliczeniach.

Więcej
14
wrz
2020

Korzyści, jakie płyną ze współpracy z firmą windykacyjną

Odzyskiwanie długów nigdy nie było tak proste!

Więcej
9
wrz
2020

Odprawa dla pracownika - obowiązujące przepisy

Zakończenie stosunku pracy z zatrudnionym pracownikiem wymaga od pracodawcy czasem wypłacenia pracownikowi odprawy. Jest to swego rodzaju rekompensata za konieczność rozwiązania umowy o pracę.

Więcej
8
wrz
2020

Ustawa o sukcesji – co warto wiedzieć?

Ustawa o sukcesji umożliwia bliskim przedsiębiorcy odziedziczenie firmy po jego śmierci. Zobacz, co warto wiedzieć o sukcesji i czym jest zarząd sukcesyjny.

Więcej
7
wrz
2020

Wypadek przy pracy

W przypadku wystąpienia wypadku przy pracy na pracodawcy spoczywają obowiązki wynikające z przepisów prawa pracy. Zobacz, co musi zrobić w takim wypadku.

Więcej
2
wrz
2020

Biała lista podatników VAT - kompendium wiedzy

Biała lista funkcjonuje od 1 września 2019 roku i służy przede wszystkim przedsiębiorcom do sprawdzenia wiarygodności kontrahentów. Czego możemy się dowiedzieć z białej listy podatników VAT, jak z niej korzystać i co zrobić, jeśli nie ma nas na liście lub jakieś dane się nie zgadzają?

Więcej
1
wrz
2020

Zmiany podatkowe w lipcu 2020

Połowa roku tradycyjnie przynosi zmiany w prawie podatkowym. Z powodu pandemii COVID-19 część nowych regulacji przeniesiona została jednak na październik. Mimo to, niektóre zasady zaczną obowiązywać już teraz, a wśród nich m.in. nowa matryca stawek VAT, podatek od dostawców filmów oraz implementacja przepisów unijnych.

Więcej