Wybierz
Blog Pomoc Kontakt

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Nie jestem klientem ING


Nie korzystasz z bankowości, ale chcesz wystawiać
faktury lub księgować?

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!
Dowiedz się więcej

Blog i komentarze ekspertów

3
cze
2020

UOKIK - kiedy może interweniować?

UOKIK to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Jego zadaniem jest zwalczanie aktów nieuczciwej konkurencji, ale również wykorzystywania trudnej sytuacji konsumentów do spekulowania cenami, ich nieuczciwego zawyżania i wykorzystywania przerostu popytu nad podażą do manipulowania cenami na korzyść sprzedawców. W obecnych czasach, kiedy lęk o własne zdrowie jest tak duży, a media

Więcej
2
cze
2020

Stawki VAT - co się zmieni?

Zgodnie z nowymi przepisami, które miały wejść w życie pierwszego kwietnia 2020 roku, a zostały przesunięte na pierwszy lipiec 2020, zmianom będą ulegały stawki podatku VAT, które obowiązują w kraju. Zmiany dotyczą nie tylko podwyższenia/obniżenia podatku, ale również wdrożenia WSI oraz oparcia opodatkowania na nowej Nomenklaturze Scalonej.

Więcej
1
cze
2020

Praca zdalna - koszty i wydatki

Czas pandemii przyniósł gwałtowną i często niełatwą zmianę sposobu pracy wielu pracownikom biurowym.

Więcej
27
maj
2020

Urlop macierzyński, rodzicielski, tacierzyński i wychowawczy - czym się różnią?

Pojawienie się dziecka to wielka zmiana w życiu całej rodziny. Trzeba się dostosować do nowej sytuacji pod wieloma względami. Wśród nich jest również nowa organizacja czasu wolnego i czasu poświęconego na pracę.

Więcej
26
maj
2020

Minimalna stawka godzinowa w 2020 r

Początek nowego roku to okres zmian, które zachodzą w wielu różnorodnych sferach. Wśród nich znajduje się również obszar płac i wynagrodzeń.

Więcej
25
maj
2020

Paragon z NIP - co warto o nim wiedzieć?

Od początku nowego roku możemy spotkać się z tym, że podczas robienia zakupów, pani przy kasie pyta, czy zakupy są wykonywane na paragon czy na fakturę. Wbrew pozorom jest to niezwykle istotne pytanie, którego zasadność potwierdzają przepisy, które z początkiem roku weszły w życie.

Więcej
20
maj
2020

Rosnąca płaca minimalna i jej skutki gospodarcze

W ostatnich latach doszło do podniesienia minimalnego wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę. Mało tego, kolejne podwyżki zapowiadane są również na kolejne lata. Początek roku 2020 przyniósł ze sobą początek tych podwyżek. Obecnie płaca minimalna wynosi 2600 złotych brutto i ta podwyżka niesie za sobą liczne zmiany w całej gospodarce.

Więcej
19
maj
2020

Prosta spółka akcyjna

Obecnie w obrębie przedsiębiorstw oraz spółek zachodzi bardzo wiele zmian. Część z nich ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego i sprowadzenie do budżetu państwa znacznie większych kwot, pochodzących z podatku. Część zmian natomiast ma służyć ułatwieniu prowadzenia działalności gospodarczej czy zakładania różnorodnych spółek.

Więcej
19
maj
2020

Tarcza Antykryzysowa 3.0

Kolejna odsłona wsparcia dla przedsiębiorców, określana jako Tarcza Antykryzysowa 3.0 weszła w życie z dniem 14.05.2020.

Więcej
18
maj
2020

Przeniesienie uprawnień do urlopu macierzyńskiego na ojca

Prowadzona przez ostatnie lata polityka prorodzinna doprowadziła kilka lat temu do wprowadzenia nowego urlopu , jakim jest urlop rodzicielski. To rozszerzenie urlopu macierzyńskiego, który przed zmianami trwał zaledwie 4 miesiące

Więcej