Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

12
kwi
2021

Przerwa na karmienie piersią w świetle przepisów

Kobiety, które urodziły dziecko mają prawo wrócić do pracy na pewnych szczególnych zasadach. Chodzi tu przede wszystkim o umożliwienie im naturalnego karmienia dziecka, a to wymaga nie tylko przerw w czasie pracy, ale przede wszystkim odpowiedniego i spokojnego czasu. Nie da się bowiem nakarmić dziecka w pięć minut. Taki proces zajmuje czas, a mama musi być przy tym spokojna. Jak zatem wyglądają przerwy na karmienie dziecka w świetle przepisów prawa? Oto najważniejsze informacje.


 

Więcej
9
kwi
2021

Jak wyliczyć emeryturę?

Kwestie ustalenia prawa do świadczenia emerytalnego oraz jego wysokości są istotne dla wielu osób, które zbliżają się do zakończenia swojej kariery zawodowej oraz dla osób, które dopiero zaczynają pracę. Chodzi przede wszystkim o to, by tak zaplanować okres swojej aktywności zawodowej, by jak najlepiej go wykorzystać i wypracować sobie jak najwyższą emeryturę. Zanim jednak rozpocznie się snucie takich planów, warto zapoznać się z zasadami, na jakich to świadczenie jest wyliczane.


 

Więcej
7
kwi
2021

Przejście pracownika na świadczenie usług w ramach B2B

W dobie kryzysu wiele firm przechodzi restrukturyzację, szczególnie w zakresie swoich finansów. Redukcja wydatków w wielu sytuacjach jest jedynym sposobem, który pozwala przedsiębiorstwu przetrwać i utrzymać się na rynku. W ramach takich restrukturyzacji pracownicy bardzo często proszeni są o założenie własnej działalności i przejście na współpracę typu B2B (między przedsiębiorcami) ze swoim dotychczasowym pracodawcą.


 

Więcej
5
kwi
2021

Podatek zapłacony z cudzego konta

W życiu przedsiębiorcy może dojść do bardzo różnorodnych sytuacji, szczególnie w czasach kryzysu, z jakim obecnie mamy do czynienia. Prowadzenie działalności, czy to w pełnym wymiarze, czy w sposób ograniczony powoduje, że konieczność  zapłacenia podatku pojawia się co miesiąc, a zobowiązania wobec fiskusa trzeba na czas regulować, żeby nie sprowadzić na siebie poważnych kłopotów czy trudności.


 

Więcej
2
kwi
2021

Okresy składkowe i nieskładkowe - co to takiego i jakie ma znaczenie?

Osoby pracujące bardzo często mogą spotkać się z określeniami takimi, jak okresy składkowe i nieskładkowe. Jakie mają one znaczenie i kiedy brane są pod uwagę? Na co wpływają i w jaki sposób? Czy ich długość ma znaczenie przy wyliczaniu emerytury lub innych świadczeń? Oto najważniejsze informacje.


 

Więcej
31
mar
2021

PIT-11 - najważniejsze informacje

Poniżej przedstawiamy skrót najważniejszych informacji, które dotyczą PIT-11.


 

Więcej
29
mar
2021

Mały ZUS i mały ZUS plus

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą mogą ubiegać się o możliwość opłacania składek do ZUS w mniejszej niż standardowa wysokości. Co do zasady, podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne stanowi 60% średniego miesięcznego wynagrodzenia na dany rok.


 

Więcej
24
mar
2021

Pozorna umowa o pracę

Relacje między pracownikiem i pracodawcą mogą zostać uporządkowane w oparciu o różnorodne przepisy i wynikające z ich umowy. Kodeks pracy przewiduje zawarcie z pracownikiem umowy o pracę, w ramach której określone zostają jednoznacznie prawa i obowiązki każdej ze stron. W kodeksie cywilnym dopuszczone zostały również umowy cywilno – prawne.


 

Więcej
23
mar
2021

Zmiany w CIT

Rok 2021 to liczne zmiany podatkowe, które nasz rząd przygotowywał do wdrożenia. Niektóre z nich mogą się okazać korzystne dla podatników, ale wiele wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, a często również kosztami.


 

Więcej
22
mar
2021

Zmiany podatkowe w 2021 roku

Rok 2021 przywitał nas nie tylko obostrzeniami, które zostały wprowadzone jeszcze w 2020, ale również serią zmian podatkowych, z którymi warto się zapoznać. Zmiany dotyczą zarówno naszego codziennego życia, jak i prowadzenia działalności. Do zmian muszą się dostosować zarówno przedsiębiorstwa, jak i różnorodne spółki, w tym komandytowe.


 

Więcej