Wybierz
Blog Pomoc Kontakt

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

4
sie
2020

Wynagrodzenie postojowe

Zamrożenie gospodarki i działalności wielu firm i przedsiębiorstw na przeszło dwa miesiące, spowodowało, że wielu przedsiębiorców musiało borykać się z trudnościami finansowymi.

Więcej
3
sie
2020

Czym jest wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług?

Polscy przedsiębiorcy coraz częściej i coraz chętniej rozszerzają zakres swoich działań i wykraczają poza granice Polski. Kontrahentami stają się już nie tylko inni polscy przedsiębiorcy, ale również osoby, które prowadzą swoje firmy na terenie Unii Europejskiej.

Więcej
29
lip
2020

Nowoczesne biuro rachunkowe – dlaczego warto?

Podążanie za trendami w księgowości, niosącymi praktyczne rozwiązania, pozwala wyręczyć przedsiębiorców i nadać tempa rozwojowi firmy. Klienci cenią sobie współpracę z organizacjami, które z odwagą otwierają się na nowe technologie i automatyzację. Nowoczesne biura rachunkowe oferują kompleksowe podejście, dlatego przedsiębiorcy mogą oddelegować im część zadań i odpowiedzialności.

Więcej
28
lip
2020

Jakie wsparcie przysługuje firmom powyżej 10 pracowników?

Wiele się mówi o wsparciu państwowym dla firm w kryzysie, który obecnie dotyka polską gospodarkę. I choć nie wszystkie firmy rzeczywiście znacząco zmieniły swój sposób funkcjonowania, to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że część z nich jednak została dotknięta poważnymi problemami finansowymi. Większa część wsparcia została przeznaczona dla małych firm i osób samozatrudnionych.

Więcej
27
lip
2020

Wystawianie faktury – co przedsiębiorcy muszą o tym wiedzieć?

Przedsiębiorcy każdego dnia wystawiają i rejestrują faktury. To jeden z ważniejszych ich obowiązków, jaki muszą dopełnić w momencie wykonania czynności dla innej firmy, np. w przypadku sprzedaży swoich produktów czy usług. Czym się różni faktura od faktury uproszczonej?

Więcej
24
lip
2020

Proste fakturowanie w ING dla każdej firmy

Wystawianie faktur dla wielu przedsiębiorców może być kłopotliwe. Prawidłowe sporządzenie takiego dokumentu, zwłaszcza w większej ilości, jest niewątpliwie czasochłonne. Z pomocą dla właścicieli firm przychodzi proste fakturowanie w ING, skutecznie zmieniające spojrzenie na tradycyjne wystawianie faktur. Na czym polega i w jaki sposób ułatwia życie przedsiębiorcom?

Więcej
22
lip
2020

Potrącenia alimentacyjne z pensji

Zasady.

Więcej
21
lip
2020

Mikropożyczka dla wszystkich?

Tarcza antykryzysowa to ustawa, której głównym celem byłoby prawne uregulowanie form zabezpieczenia dla przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii koronawirusa ucierpieli, a wraz z nimi ucierpiały również ich przedsiębiorstwa i pracownicy.

Więcej
20
lip
2020

Schematy Podatkowe (MDR)

Co zmieniło się z początkiem lipca 2020?

Więcej
20
lip
2020

Korekta faktury - zasady

Błędy na fakturze mogą przydarzyć się każdemu. Trudno jest ich uniknąć, szczególnie gdy wystawia się ich wiele i to stosunkowo często. Nawet korzystanie ze specjalnych programów czy szablonów do wystawiania faktur nie rozwiązuje problemu. Dzieje się tak dlatego, że błędy pojawić się mogą we wpisywanych danych, które dotyczą zarówno samego rozliczenia, jak i kontrahenta.

Więcej