Wybierz
Blog Pomoc Kontakt

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Nie jestem klientem ING


Nie korzystasz z bankowości, ale chcesz wystawiać
faktury lub księgować?

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!
Dowiedz się więcej

Blog i komentarze ekspertów

1
lip
2020

Kto może skorzystać z zawieszenia składek do ZUS?

Jedną z propozycji wsparcia dla przedsiębiorców okazało się zawieszenie konieczności opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozwiązanie jest o tyle dobre, że faktycznie istotnie zmniejsza comiesięczne koszty przedsiębiorców, którzy w wielu przypadkach w ogóle nie osiągają obecnie dochodu.

Więcej
30
cze
2020

Gospodarka w dobie kryzysu

Nie da się ukryć, że polska gospodarka jest obecnie w stanie głębokiego kryzysu. Jeszcze przed pojawieniem się w Polsce wirusa sytuacja nie wyglądała dobrze, z uwagi na światowe zawirowania.

Więcej
29
cze
2020

Nowa matryca stawek VAT już od 1 lipca

Od 1 lipca 2020 roku wejdą w życie zmiany w podatku od towarów i usług dotyczące nowej matrycy stawek VAT, ale również Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS). Nowe rozwiązania mają na celu zniwelowanie niekonsekwentnego stosowania różnych stawek VAT na podobne towary i usługi.

Więcej
26
cze
2020

30 czerwca ostatnim dniem składania wniosków o zwolnienie z ZUS

Przypominamy, że 30 czerwca upłynie termin składania wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS. Zwolnienie z opłacania składek może dotyczyć 3 miesięcy: marca, kwietnia i maja 2020 roku.

Więcej
24
cze
2020

Tarcza Antykryzysowa 4.0 wprowadza istotne zmiany dla firm dotkniętych pandemią koronawirusa

23 czerwca Prezydent podpisał czwartą już edycję Tarczy Antykryzysowej, wprowadzającej istotne zmiany przede wszystkim dla pracodawców oraz pracowników, przesunięte zostały niektóre istotne terminy, a polskie przedsiębiorstwa zyskały ochronę przed wrogimi przejęciami.

Więcej
24
cze
2020

ING Księgowość dostępna dla wszystkich przedsiębiorców w Polsce

ING Księgowość dostępna dla wszystkich przedsiębiorców w Polsce Z okazji Dnia Przedsiębiorcy (21.06) ING Księgowość postanowiło udostępnić usługę Fakturowania i Samodzielnej księgowości również dla klientów bez konta w ING Banku Śląskim.

Więcej
24
cze
2020

Konto podatnika - jak wygenerować numer?

Zmiany w przepisach podatkowych polegały między innymi na wprowadzeniu specjalnego konta podatnika. Celem wdrożenia tego rozwiązania, było uporządkowanie rozliczeń. Niektórzy podatnicy są bowiem zobowiązani do odprowadzania kilku różnych podatków. Kontrolowanie takich podatników wiązało się z trudnościami. Wdrożenie rachunku miało to ułatwić. Ułatwić miało również prowadzenie rozliczeń.

Więcej
23
cze
2020

Brak rozliczenia podatkowego - skutki i konsekwencje

końcem kwietnia, w niektórych przypadkach z końcem maja, upłynął termin składania rocznych rozliczeń podatkowych. Wszyscy podatnicy, którzy w ubiegłym roku uzyskali dochody zobowiązani są do ich rozliczenia i złożenia stosownej deklaracji podatkowej. Dotyczy to zarówno tych podatników, którzy są zobowiązani do opłacania podatku dochodowego, jak i tych, którzy zostali z niego zwolnieni.

Więcej
22
cze
2020

JPK V7 - co zawiera nowa struktura?

Przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jest już obowiązkiem wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa. Początkowo wdrożony został wyłącznie wśród największych na rynku, a stopniowo dołączały coraz mniejsze firmy. Obecnie dotyczy już wszystkich.

Więcej
17
cze
2020

Pakiet wsparcia gospodarki w kryzysie

Obecna sytuacja związana z rozwijającą się pandemią wirusa w Polsce jest jednym z trudniejszych okresów w najnowszej historii kraju. Dla gospodarki ten czas jest szczególnie wymagający, a w wielu sektorach już spowodował ogromne utrudnienia i straty.

Więcej