Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

Ostatnio dodane

22
wrz
2021

Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 18 września 2021 r.

3 września 2021 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw , a część zmian ujętych w ustawie zacznie obowiązywać już od 18 września 2021 r. Co się zmieni?

Więcej
22
wrz
2021

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej. Co warto wiedzieć?

Osoby niepełnosprawne mają takie same prawa do podejmowania pracy, jak osoby z pełną sprawnością. Różnica polega wyłącznie na ich faktycznych możliwościach wykonywania obowiązków na danym stanowisku pracy. Kwestie związane z zatrudnianiem osób z niepełną sprawnością reguluje Kodeks Pracy oraz ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zgodnie z tymi dokumentami pracodawca, który decyduje się na zatrudnienie osób z niepełną sprawnością zyskuje pewne określone prawa, ale ma też obowiązki, które musi respektować. Co warto wiedzieć na ten temat?


 

Więcej
20
wrz
2021

Praca zdalna - jakie uprawnienia ma pracodawca?

Wybuch pandemii wymusił na pracodawcach zmianę stylu pracy i funkcjonowania pracowników. Wszędzie tam, gdzie było to możliwe rekomendowana była praca zdalna, która polegała na tym, że pracownicy swoje obowiązki zawodowe wykonywali z domów. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej i pracownicy wrócili na swoje stanowiska w siedzibach pracodawców. Nie jest jednak powiedziane, że styl zdalny nie wróci. W związku z zaistniałą sytuacją konieczne okazało się doprecyzowanie warunków świadczenia pracy zdalnej oraz określenie praw i obowiązków stron, które w ten sposób funkcjonowały.


 

Więcej
17
wrz
2021

Składki ZUS za studenta

W okresie wakacji  wielu uczniów i studentów szuka pracy. Jakie składki należy zapłacić jeśli zatrudniamy studenta ? Jaka umowę wybrać? Kiedy posiada się status studenta?


 

Więcej
15
wrz
2021

Umowa zlecenie a prawo do urlopu wypoczynkowego

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna regulowana przepisami Kodeksu cywilnego, nie podlega ona przepisom Kodeksu pracy. Oznacza to, że osoba zatrudniona na jej podstawie nie jest pracownikiem i nie dotyczą jej przywileje, które dotyczą osób pracujących na podstawie prawa pracy.


 

Więcej
13
wrz
2021

Rozliczenie vat metodą kasową - dla kogo?

Rozliczenie VAT metodą kasową może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla firm, które nie otrzymują swoich należności w wyznaczonym w umowie/fakturze terminie. Obowiązek rozliczenia podatku powstaje wówczas w momencie dokonania zapłaty przez klienta. Metoda kasowa to jedna z form rozliczania podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług, czyli podatku VAT. Polega ona na odprowadzaniu podatku VAT w momencie uregulowania części lub płatności należności za dostarczony towar lub wykonaną usługę.


 

Więcej
10
wrz
2021

Refundacja okularów dla pracownika

Pracodawca oprócz badań lekarskich wstępnych, okresowych i kontrolnych musi zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, jeżeli konieczność ich stosowania wynika z zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza medycyny pracy. W związku z tym refundacja okularów jest obowiązkiem leżącym po stronie pracodawcy.


 

Więcej
8
wrz
2021

Opłata klimatyczna- czym jest i kiedy ją należy uiścić?

Wyjazd na urlop wiąże się z ponoszeniem wielu kosztów. Dodatkowo osoby, które wyjeżdżają do uzdrowisk lub kurortów o korzystnych warunkach klimatycznych, zobowiązani są do uiszczenia dodatkowej opłaty, tzw. opłaty klimatycznej. Dowiedz się, czym tak właściwie jest opłata klimatyczna i ile wynosi.


 

Więcej
7
wrz
2021

Prosta Spółka Akcyjna – nowoczesna forma prawna dla innowacyjnych przedsięwzięć

Od 1 lipca 2021 roku katalog spółek handlowych został rozszerzony o kolejny typ spółki kapitałowej - prostą spółkę akcyjną (PSA). Zgodnie z uzasadnieniem ustawodawcy PSA ma być nowoczesną formą dla przedsięwzięć opartych na innowacyjności, która łączy w sobie cechy spółki osobowej i kapitałowej. Pomimo podatnego gruntu jakim są startupy i spółki high-tech, projekt przedstawia PSA jako podmiot o charakterze uniwersalnym, dostępny dla inwestorów planujących podjęcie działalności w jakiejkolwiek branży poza wyjątkami wynikającymi z przepisów ustaw szczególnych.


 

Więcej
6
wrz
2021

Jak otworzyć wynajem miejsc noclegowych?

Myślisz o prowadzeniu własnego biznesu i chcesz wynajmować pokoje turystom? Zanim zajmiesz się tą działalnością, zobacz o jakich sprawach musisz pamiętać.


 

Więcej