Wybierz
Blog Pomoc Kontakt

Blog i komentarze ekspertów

3
kwi
2020

Tarcza Antykryzysowa – wydłużenie i przesunięcie ważnych terminów dla pracodawców i pracowników

W dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa i związanymi z nim problemami w przemieszczaniu się, rządzący wyszli naprzeciw oczekiwaniom pracowników i pracodawców wprowadzając w ramach tzw. tarczy antykryzysowej kilka pomocnych rozwiązań.

Więcej
3
kwi
2020

Tarcza Antykryzysowa - rządowa strona odpowiedzią na pytania przedsiębiorców

Rząd udostępnił nową stronę, na której każda firma od najmniejszej do największej znajdzie informacje o przysługującej jej pomocy wraz z odnośnikami do miejsc gdzie może złożyć wnioski.

Więcej
2
kwi
2020

Tarcza antykryzysowa z podpisem prezydenta

31 marca 2020 w późnych godzinach wieczornych Prezydent RP podpisał tzw. Tarczę Antykryzysową (Ustawa z 31 marca 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw).

Więcej
31
mar
2020

Przesunięcie terminów złożenia CIT-8 i IFT-2R oraz brak wiążącej decyzji w sprawie zmiany terminu sporządzenia e-sprawozdania za rok 2019

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce w ramach pakietu zmian prowadzonych za pomocą tzw. „Tarczy antykryzysowej” przesunięciu uległy niektóre nowe obowiązki dotyczące przedsiębiorstw, takie jak składanie nowego JPK_V7M czy rejestracja w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych

Więcej
27
mar
2020

Prace nad tarczą antykryzysową trwają

Jednym z głównych tematów ostatnich dni są propozycje, które maja znaleźć się w pakiecie ustaw zwanym Tarczą Antykryzysową. Niestety współpraca wielu ministerstw, zdalne obrady jak i szeroki zakres zmian obejmujący wiele aspektów gospodarki wpływa znacząco na czas ich wprowadzenia.

Więcej
25
mar
2020

Elektroniczny kontakt z Urzędem Skarbowym

Jak można skontaktować się z urzędem w dobie pandemii?

Więcej
24
mar
2020

Świadczenie chorobowe dla osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie po powrocie z zagranicy

Media donoszą o kolejnych powrotach naszych rodaków z zagranicy, na przykład z delegacji. Udaje im się szczęśliwie wrócić, jednak są poddawani obowiązkowej kwarantannie. Jak przedstawia się sprawa ich wynagrodzenia za okres przymusowej izolacji w domu?

Więcej
23
mar
2020

Tarcza antykryzysowa

Co właściwie rząd przygotowuje dla przedsiębiorców?

Więcej
23
mar
2020

Wniosek o odroczenie terminu płatności składek ZUS

Złóż go już dziś - bez wychodzenia z domu!

Więcej
23
mar
2020

Badania BHP w dobie zagrożenia epidemiologicznego

Czy można ich nie przeprowadzać?

Więcej