Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

Ostatnio dodane

9
mar
2022

Ochrona przedemerytalna – co to takiego?

Ochrona przedemerytalna to zestaw przepisów i praw, które zabezpieczają pracowników u progu emerytury przed przedwczesną utratą pracy, która mogłaby poskutkować brakiem późniejszych świadczeń emerytalnych. Od kiedy trwa ochrona przedemerytalna? Kogo obejmuje i jaki jest jej zakres?

Więcej
7
mar
2022

Zmiany w estońskim CIT w 2022 roku

Wprowadzenie estońskiego podatku CIT miało na celu ułatwienie opodatkowania osobom prawnym. Ustawodawca przewidział, że wielu podatników będzie mogło na tym rozwiązaniu skorzystać. Ustalono jednak tak wiele warunków, które uprawniałyby do wykorzystania tej zmiany, że w efekcie nie okazała się tak korzystna, jak zakładano.

Więcej
4
mar
2022

Działalność nierejestrowana a VAT i PIT

Od 2018 roku ustawodawca dał potencjalnym przedsiębiorcom możliwość swego rodzaju wypróbowania pomysłu na biznes. Jest to działalność nierejestrowana. Jej zasady zostały już starannie doprecyzowane, a osoba fizyczna, która zdecyduje się na jej podjęcie nie musi rejestrować działalności w CEIDG ani zgłaszać siebie do ZUS jako płatnika składek pod warunkiem dopełnienia określonych warunków.

Więcej
2
mar
2022

Ciąża i zwolnienie lekarskie

Kobieta zatrudniona w oparciu o umowę o pracę ma prawo do skorzystania ze zwolnienia lekarskiego, gdy jest w ciąży, a ta nie przebiega prawidłowo. Uzyskane na podstawie ciąży zwolnienie lekarskie kieruje się nieco innymi zasadami niż klasyczne.

Więcej
28
lut
2022

Koszty na przełomie roku - jak je zapisać w KPiR?

Koniec roku to dla przedsiębiorców czas rozliczeń, przeprowadzania spisów z natury i zamykania roku podatkowego. Jeżeli jednak firma działa płynnie i utrzymuje ciągłość, mogą się pojawić koszty, które wystąpią na przełomie roku. Ich księgowanie bardzo często rodzi wiele pytań i wątpliwości. Oto najważniejsze informacje, które warto na ten temat wiedzieć.

Więcej
25
lut
2022

Zmiany w obszarze cen transferowych w Polskim Ładzie

Polski Ład wprowadził szereg zmian w obszarze życia gospodarczego. Nowości dotyczą nie tylko podatków i tematów zbliżonych, ale również wielu innych aspektów, jak na przykład ceny transferowe. Co to takiego, jak wyglądała ta kwestia wcześniej i jakie zmiany wprowadził Polski Ład? Oto najważniejsze informacje.

Więcej
23
lut
2022

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o - skutki podatkowe

W praktyce gospodarczej bardzo często można spotkać się z sytuacją, w której dochodzi do przekształcenia podmiotu gospodarczego, działającego w określonej formie prawnej. Przekształcenie zazwyczaj, choć nie tylko, dotyczy właśnie wspomnianej formy prawnej.

Więcej
21
lut
2022

Składki do ZUS w Polskim Ładzie

Nowa sytuacja gospodarcza, która obowiązuje w Polsce od początku 2022 roku, związana z wprowadzeniem w życie Polskiego Ładu, wprowadziła zmiany również w obszarze składek na ubezpieczenia, odprowadzanych do ZUS.

Więcej
18
lut
2022

Od czego zależy wysokość składki ZUS dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorcy są zobowiązani do odprowadzania składek ZUS nie tylko za swoich pracowników, ale również za siebie. Wysokość tych składek zależna jest od kilku czynników. Wśród nich znajduje się między innymi staż – przedsiębiorcy, którzy swoją pierwszą działalność prowadzą krócej niż dwa lata (lub krócej niż pół roku), mogą skorzystać ze składek preferencyjnych.

Więcej
16
lut
2022

Początek nowego roku - obowiązki przedsiębiorcy

Początek nowego roku kalendarzowego to dla przedsiębiorcy mnóstwo obowiązków i dodatkowej pracy. Poprzedni rok należy zamknąć, ustalić budżetowanie na kolejny i zaktualizować wszelkie umowy i zobowiązania. To tylko kilka z ważnych i znaczących zadań. Tak naprawdę początek roku obfituje w wiele zadań, których nie widać w działalności firmy.

Więcej