Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

Ostatnio dodane

3
gru
2021

Podwyższenie wkładów w spółce cywilnej

Utworzenie spółki cywilnej wiąże się z wniesieniem do niej wkładu przez wspólników, tworzących tę spółkę. Bardzo ważne jest, by ich wysokość była odpowiednio i w sposób przemyślany ustalona. Istotne znaczenie ma również podział wkładu: kto i ile wnosi, ponieważ podobnie zostaną później podzielone zyski.

Więcej
1
gru
2021

Kiedy przysługuje pracownikowi herbata i ciepły posiłek?

Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikowi odpowiednich i bezpiecznych warunków pracy. Latem jest to dostarczenie dużych ilości wody, szczególnie dla pracowników, którzy wykonują swoje zadania na zewnątrz i nie możliwe jest skorzystanie z klimatyzacji, są więc narażeni na odwodnienie, natomiast zimą jest to zapewnienie ciepłego posiłku lub herbaty.

Więcej
29
lis
2021

Formalne aspekty faktoringu

Faktoring jako rozwiązanie, które usprawnia płynność finansową firm staje się coraz bardziej popularny. Decyzję o jego wdrożeniu podejmują już nie tylko duże, prężnie działające firmy, które obsługują wielu klientów, ale również małe przedsiębiorstwa, które wystawiają miesięcznie zaledwie kilka faktur.

Więcej
26
lis
2021

E - Urząd Skarbowy - co można załatwić?

Informatyzacja i cyfryzacja urzędów państwowych nabiera tempa. E-sąd działa już od wielu lat bardzo sprawnie, czym przyczynił się do odciążenia sądów tradycyjnych przynajmniej w części przejętych przez siebie spraw. Jednocześnie stopniowo oferowane są inne usługi w trybie e-usług.

Więcej
24
lis
2021

Błędy na fakturach - jak je korygować?

Każdemu przedsiębiorcy mogą się zdarzyć błędy na fakturze. To nie tylko częsty przypadek, ale jednocześnie jeden z najbardziej frustrujących i denerwujących. Faktury to dokumenty księgowe, nie mogą więc być błędnie wystawione. Każdy taki błąd wymaga poprawy i usunięcia. Warto jednak wiedzieć, że zależnie od rodzaju tego błędu – wymagane jest inne postępowanie. Jak poprawiać błędy na fakturze?

Więcej
22
lis
2021

Kontrola płatności dokonywanych kartą - plany i zamysły

Obowiązek posiadania kas fiskalnych przez przedsiębiorców obecnie jest modyfikowany na posiadanie kas, które działają online. W planach na 2022 rok natomiast jest dodatkowe zintegrowanie ich z terminalami płatniczymi. W praktyce oznaczałoby to, że pojawiłaby się możliwość pobierania informacji na temat transakcji kartą wykonywanych przez wszystkich obywateli.

Więcej
19
lis
2021

Sankcje i kary umowne - jak je rozliczać?

W toku prowadzonej działalności przedsiębiorca niekiedy zostaje zmuszony do nałożenia i wyegzekwowania kar umownych od kontrahentów, z którymi nawiązuje relacje handlowe. Kary umowne, jeżeli istnieją podstawy do ich nałożenia, powinny być wcześniej uzgodnione i zapisane w umowie współpracy lub kontrakcie. Co warto wiedzieć i jak należy je rozliczać, by wszystko odbyło się zgodnie z przepisami?

Więcej
17
lis
2021

Czym jest działalność konkurencyjna?

W toku zbierania i budowania doświadczenia zawodowego można spotkać się z pojęciem działalności konkurencyjnej. Warto się z nim zapoznać wcześniej, żeby w razie konieczności móc się odpowiednio do tego ustosunkować. Pracownik może się bowiem spotkać z zapisem w umowie, który mówi o zakazie podejmowania działalności konkurencyjnej pod groźbą kary finansowej.

Więcej
15
lis
2021

Najważniejsze zmiany w przepisach ZUS od stycznia 2022 r.

3 września 2021 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, gdzie część zmian ujętych w ustawie zaczęła obowiązywać już 18 września 2021 r., jednak znaczna większość wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.

Więcej
12
lis
2021

Rozliczanie podatku - miesięcznie czy kwartalnie?

Każdy, kto planuje stać się przedsiębiorcą, musi podczas rejestracji działalności określić, z jaką częstotliwością będzie rozliczał swój podatek dochodowy oraz VAT. Do wyboru są dwie opcje: miesięcznie i kwartalnie. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Przed dokonaniem wyboru warto to sobie starannie i dokładnie przemyśleć, ponieważ ewentualnych zmian nie można wprowadzać zbyt często.

Więcej