Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Blog i komentarze ekspertów

24
lut
2021

Najczęściej popełniane błędy w JPK VAT

Od października 2020 roku obowiązuje nowy plik JPK VAT. Oznacza to, że rozliczenie za październik, które przygotowywane jest w listopadzie było zrealizowane już zgodnie z nowymi zasadami. Wdrożenie zmian okazało się jednak dość kłopotliwe dla wielu przedsiębiorców i część z nich popełniła pewne błędy w nowym pliku. Z jakimi pomyłkami urzędy spotkały się najczęściej? Jakie błędy się powtarzały?

Więcej
23
lut
2021

Nowe oznaczenia faktur

Zgodnie z wprowadzonymi przez ustawodawcę zmianami, faktury i pliki JPK VAT7 zmieniły niektóre swoje oznaczenia, w tym też wprowadzono kilka nowych. Zapoznanie się z oznaczeniami należy do obowiązków przedsiębiorcy, między innymi dlatego, że ich nieprawidłowe wprowadzenie lub brak tych oznaczeń wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Jakie są te nowe oznaczenia, czego dotyczą i kogo obowiązują?

Więcej
23
lut
2021

Jak odzyskać pieniądze od kontrahenta z niezapłaconych faktur?

Wielu przedsiębiorców spotkało się wielokrotnie z problem niezapłaconych faktur przez swoich klientów. Wielu z nich rezygnuje z dochodzenia tych należności zakładając, że będzie to nieskuteczne. Nic bardziej mylnego. 


 

Więcej
22
lut
2021

Masz swój biznes. O czym musisz pamiętać?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej dla wielu osób jest dużo korzystniejsze i atrakcyjniejsze, szczególnie porównując je z umową zlecenie czy o dzieło. Warto jednak pamiętać, że początkujący przedsiębiorca nie tylko zyskuje profity, ale też obowiązki.

Więcej
22
lut
2021

Pracownicze Plany Kapitałowe - ostatni etap wprowadzania

Od 1 stycznia 2021 r. trwa ostatni – IV etap wprowadzania Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) w podmiotach zatrudniających.

Więcej
17
lut
2021

Korzyści z finansowania faktur

Finansowanie faktur staje się ostatnio coraz częściej wykorzystywaną przez przedsiębiorców opcją. Nie ma w tym nic dziwnego z uwagi na to, że takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przedsiębiorca, jak również jego kontrahent nie są obciążeni fakturami z krótkim terminem płatności, co pozwala uniknąć nieterminowych płatności i opóźnień w rozliczeniach między nimi, co mogłoby skutkować dalszymi opóźnieniami w rozliczeniach wystawiającego fakturę.


 

Więcej
16
lut
2021

Zmiany w uldze dla młodych

Ulga dla młodych to stosunkowo nowe rozwiązanie, które wdrożone zostało dla najmłodszych podatników, by ułatwić im start na rynku pracy. Jest to zwolnienie z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego. Dzięki temu zatrudnianie ludzi młodych staje się bardziej opłacalne dla przedsiębiorcy, zaś młody pracownik może zarobić nieco większe pieniądze, co na początku drogi zawodowej ma bardzo istotne znaczenie.


 

Więcej
15
lut
2021

Co możesz dostać na start, gdy zakładasz firmę?

Istnieje wiele programów i dotacji dla osób planujących założyć własną działalność gospodarczą. Wiele z nich jednak stawia określone wymagania wobec osób zgłaszających się po pomoc w rozpoczęciu i rozwoju swojego biznesu. Oprócz tego przedsiębiorcy mogą liczyć na specjalne traktowanie w kontekście kredytów czy leasingu, co też warto mieć na uwadze.


 

Więcej
10
lut
2021

Podsumowanie zmian podatkowych 2021

Rok 2021, podobnie jak poprzednie lata, oznacza wiele zmian w podatkach. Niektóre z nich, na przykład estoński CIT czy zmiany w ramach pakietu SLIM VAT, będą korzystne dla podatników, inne, jak opodatkowanie spółek komandytowych, mogą wzbudzić kontrowersje. Zapoznaj się z podsumowaniem zmian.


 

Więcej
10
lut
2021

Finansowanie faktur – co to takiego i na czym polega?

Każdy przedsiębiorca, który wystawia faktury swoim kontrahentom, określa w ich treści termin na zapłatę za dostawę towarów lub wykonaną usługę. Krótki czas zapłaty pozwala na utrzymanie w firmie płynności finansowej. Pieniądze nie są bowiem zamrożone ani w towarze, ani w transakcji oczekującej na płatność.


 

Więcej