Fakturowanie i Księgowość

Nie jestem klientem ING


Nie musisz nim być, by móc fakturować i księgować

Zarejestruj się bez konta

Otwórz konto - klienci bankowi mają łatwiej!

Jestem klientem ING


Korzystasz z bankowości internetowej Moje ING
lub ING Business?

Zarejestruj się w Moim ING

Zarejestruj się w ING Business

Nie zamiataj długów pod dywan

2022-03-21

Właściciele małych i średnich firm są nie tylko przedsiębiorcami. Prowadząc biznes, zajmują się sprzedażą swoich produktów i usług, dostawami, księgowością, a gdy pojawiają się problemy z płatnościami od klientów - także odzyskiwaniem należności. Właśnie po to, by ich odciążyć , zapraszamy do Wielkiego Wiosennego Sprzątania Długów. To  akcja, która pomaga odzyskać firmowe pieniądze oraz zdyscyplinować klientów do terminowego regulowania zobowiązań.
 

Jak wynika z badania „Audyt windykacyjny”, przeprowadzonego na zalecenie Kaczmarski Inkasso, brak terminowej zapłaty jest bolączką 60% przedsiębiorstw. Takich problemów doświadczają głównie małe firmy oraz te z branży usługowej. Nie omijają one jednak żadnego biznesu, niezależnie od skali jego działalności.

W styczniu zmiany związane z Polskim Ładem skutecznie odciągnęły przedsiębiorców od pilnowania płynności finansowej. Nie wszyscy byli wtedy w stanie zająć się dyscyplinowaniem dłużników do spłaty faktur wystawionych w końcówce roku.

W lutym  należności od kontrahentów były już przeterminowane o około miesiąc. Im więcej czasu upłynie, tym mniejsza szansa na odzyskanie pieniędzy. Nasi nierzetelni klienci  mogą bowiem wpaść z spiralę długów.

Dlatego  w marcu przypominamy o  konieczności odzyskania płatności za przeterminowane faktury. Jest to ostatnia szansa na szybkie przywrócenie gotówki do obiegu i utrzymanie dobrych relacji z klientami.

Już teraz zrób porządek w należnościach
 

Odzyskaj środki

Porządki w zaległych fakturach  pomogą  zamknąć kwartał z dodatkowymi środkami na koncie.  Przetrzymując je zamrożone, przedsiębiorcy kredytują działalność kontrahentów.

Pieniądze odzyskane w trakcie polubownej windykacji to środki na bieżącą działalność i  inwestycje, które pozwolą rozwinąć firmę i zapewnią jej finansowy spokój.


Materiał powstał we współpracy z Kaczmarski Group Sp.j.