Informacje i komentarze ekspertów

Wydłużone terminy płatności

11 lut 2019

Jak sobie z nimi radzić?

Jedną z  najpopularniejszych form finansowania bieżącej działalności mikroprzedsiębiorstw jest faktoring, który w szybki sposób umożliwia poprawę płynności finansowej oraz daje szansę na zwiększenie skali sprzedaży w firmie.  

 

Usługa opiera się  na wcześniejszej wypłacie środków z faktur sprzedaży, przez co przedsiębiorca może w ciągu jednego dnia  otrzymać zapłatę za swoją fakturę wystawioną z odroczonym terminem płatności. Dzięki gotówce na rachunku firmowym, pojawia się perspektywa inwestowania czy też możliwość terminowego uregulowania zobowiązań firmy.

 

Coraz więcej przedsiębiorców, szczególnie z sektora MŚP boryka się z problem notorycznie wydłużanych terminów płatności. Często firmy muszą czekać aż 90 dni na zapłatę co powoduje powstawanie zatorów płatniczych. Przedsiębiorca czekając na płatność za fakturę z tak odległym terminem płatności musi znaleźć środki na finasowanie bieżących wydatków firmy jak np. wynagrodzenia dla pracowników, zobowiązania podatkowe czy choćby zakup towarów.

 

Z myślą o firmach, które mają potrzebę wcześniejszego otrzymania pieniędzy za wystawione faktury, ING Commercial Finance wdrożyło do swojej oferty usługę ING Finansowanie Faktur. To internetowy serwis, w którym każdy właściciel firmy może się zarejestrować i przekazać  swoje faktury sprzedażowe do finansowania. Cały proces jest przeprowadzany online, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą oszczędzić czas i otrzymać finansowanie szybko, bez wychodzenia z firmy. Serwis jest przejrzysty i prosty w użyciu, a koszt usługi można wyliczyć za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie.

 

Decydując się na mikrofaktoring, przedsiębiorca otrzymuje od ING natychmiastową zapłatę za wystawioną fakturę, natomiast kontrahent zgodnie z ustalonym terminem płatności reguluje należność na wskazany rachunek spółki ING Commercial Finance. Oprócz samego finansowania ING prowadzi na rzecz klienta monitoring płatności mobilizując kontrahentów do terminowego opłacania faktur. Taka konstrukcja transakcji sprawia, że usługa jest wygodna dla Klienta, który może zająć się rozwojem swojego przedsiębiorstwa bez zmartwień o bieżącą płynność.

 

Jeśli jesteś zainteresowany usługą ING Finansowanie Faktur zapraszamy na www.finansowaniefaktur.pl.
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania również pod numerami telefonów: 22 558-75-96
lub 22 558-75-97

Zespół Wsparcia ING Księgowość